Четвер, 2020-02-27, 00:25:01
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Лохвицьке медичне училище

 

 

ПОГОДЖЕНО                                                                                 ЗАТВЕРДЖУЮ

 Голова ПК                                                                                 Директор Лохвицько медичного училища

  _______________ М.С.Семенко                                                  ___________ А.Д.Царинний

     « _____»__________ 2015 р.                                                  «____»_________________2015 р.

                                                                                                      Наказ №___ від «___»_________2015 р.

 

 

 

 

ІНСТРУКЦІЯ №____

з охорони праці для студентів

 

1.Загальні положення

 

 1. Дія інструкції поширюється на всі курси студентів Лохвицького медичного училища.
 2. По даній інструкції студенти училища інструктуються перед початком навчального року з розписом в журналі інструктажів.
 3. Результати інструктажу заносяться до «Журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці» за підписом студента та інструктую чого.
 4. До занять допускаються студенти, які пройшли медичний огляд, вступний інструктаж з охорони праці.
 5. Студенти зобов’язані:
  1. Виконувати правила внутрішнього розпорядку училища.
  2. Знати розташування кабінетів, аудиторій, лабораторій, побутових приміщень, схем евакуації (на випадок пожежі), розташування вимикачів електромережі та засобів пожежегасіння.
  3. Вміти надавати першу медичну допомогу потерпілому при нещасних випадках.
  4. Вміти користуватися первинними засобами пожежегасіння.
  5. Пам’ятати про особисту відповідальність за дотримання правил охорони праці.
  6. Дотримуватись вимог інструкції з безпеки життєдіяльності в побуті та по дорозі на навчання та після їх закінчення.
 6. Забороняється приходити на заняття в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння.
 7. Забороняється вживати спиртні напої, в тому числі пиво та слабоалкогольні напої на протязі навчального періоду на території училища.
 8. Не варто з’являтися та перебувати на заняттях, якщо відчуваєте погіршення стану здоров’я. У такому випадку потрібно негайно звернутися до лікаря.
 9. При нещасному випадку потрібно звернутися до адміністрації училища чи викладача та до служби охорони праці, вжити необхідні заходи по наданню першої допомоги та викликати лікарів.
 10. При нещасних випадках в училищі (якщо це станеться з вини власника) складається акт за формою «Н-Н». До акту додаються: пояснення потерпілого та свідків, медичний висновок щодо діагнозу ушкодження здоров’я потерпілого.
 11. При нещасних випадках у побуті складається акт за формою НТ. До акту додаються: пояснення потерпілого та свідків, медичний висновок щодо діагнозу ушкодження здоров’я потерпілого.

 

2.Вимоги перед початком навчання

 

 1. Забороняється користуватися мобільними телефонами на протязі занять в аудиторіях, лабораторіях та кабінетах училища під час навчального процесу, зборів, засідань та інших занять.
 2. Спілкуватися потрібно спокійно, шанобливо. Всі конфліктні ситуації вирішувати в шанобливій формі.
 3. Якщо ви помітили що в приміщенні училища щось може зашкодити вашому здоров’ю чи є речовини, які можуть призвести до нещасного випадку потрібно негайно звернутися до адміністрації училища.
 4. Пам’ятайте, що напруга 220в може призвести до тяжких травм зі смертельним наслідком, розбите чи тріснуте скло в рамі може призвести до нещасного випадку, а протяги шкодять вашому здоров’ю.
 5. При спілкуванні з викладачем відстань повинна бути не менше 0,6м. Ці умови необхідні для нормального, спокійного сприймання почутого на заняттях та для збереження енергетичних сил.
 6. На перервах необхідно виходити з аудиторій, відволікатись.
 7. Ніколи нікого не ображати, навіть коли виникає несприятлива ситуація.
 8. Сумлінно виконувати свої студентські обов’язки в навчанні, суспільному житті.

 

3.Вимоги після закінчення занять

 

 1. Після закінчення занять вимкнути використовуване обладнання, комп’ютер. Прибрати своє робоче місце.
 2. Прямуючи додому після занять дотримуватися правил дорожнього руху для пішоходів.

 

4.Вимоги безпеки в аварійній ситуації

 

 1. В разі виявлення ознак горіння (диму, гару та інш.), припинення подання електроенергії, необхідно зупинити заняття та повідомити про це адміністрацію училища та адміністративно-господарську службу.
 2. Якщо є потерпілі, надати їм першу медичну допомогу, при необхідності викликати швидку медичну допомогу.
 3. Якщо сталася пожежа необхідно викликати пожежну службу і приступити до гасіння наявними засобами пожежегасіння.
 4. Виконувати всі вказівки викладача чи керівника по усуненню небезпечної ситуації.

 

5.Основні небезпечні та шкідливі фактори

 

5.1. Основними небезпечними та шкідливими факторами являються:

 • дія електроструму;
 • підвищений шум;
 • нервово-психологічні (емоційні) навантаження;
 • штучне освітлення.
  1. Для запобігання дії зовнішніх шкідливих та небезпечних факторів на організм студентів необхідно виконувати інструкції по охороні праці і вимагати їх виконання від своїх сокурсників по навчанню. Забороняється використовувати прилади і пристрої, що не відповідають вимогам безпеки при навчанні. При враженні електричним струмом потерпілий втрачає свідомість, наступає судома падіння серцевої діяльності, зупинка дихання, смерть. В легких випадках на місці дотику електричних дротів виникають опіки.
  2. Шум – шкідливий подразнюючий чинник, який діє на органи слуху і весь організм людини. Шуми поділяються на постійні і непостійні. При тривалій дії шуму на організм знижується гострота зору, слуху, підвищується кров’яний тиск, знижується увага. Сильний довготривалий шум може бути причиною функціональних змін серцево-судинної і нервової систем, навіть можлива виразка шлунку, шум в аудиторії згідно до норм не повинен перевищувати 55дБ. Шум з рівнем звукового тиску 110 дБ призводить до шумового сп’яніння, а поті починають руйнуватися різні тканини органів людини  і в першу чергу – слуховий апарат. Заходи захисту від шуму – звукоізоляція, звукопоглинання, заходи індивідуального захисту (навушники), заміна металевих деталей на пластмасові.
  3. Причина нервово-психологічних перенавантажень – алкогольне чи наркотичне сп’яніння, токсичне отруєння, низька нервово-психічна стійкість, погані фізичні дані або стан здоров’я, незадовільний «психологічний» клімат серед студентів, травмування внаслідок протиправних дій інших осіб. Під час лекцій студенти повинні бути зібраними, уважними, не здіймать галасу в аудиторії і не заважати слухати поруч сидячим однокурсникам, щоб не викликати роздратованість викладача.

Тривалість занять не повинна перевищувати 8 годин на добу, щоб не перевантажувати нервову систему і не визвати розлад психічного стану студентів.

 1. Світловий потік повинен падати зліва від студентів; найменша загальна штучна освітленість горизонтальних поверхонь на рівні 0,8м. від підлоги. Не дозволяється застосовувати люмінесцентні лампи без світлорозсіювальної арматури. Освітлення не повинно утворювати різких тіней, а має бути рівномірним. Для поліпшення природної освітленості не можна розставляти на підвіконнях високорослі квіти.

 

6.Перша допомога потерпілим

 

Послідовністю першої допомоги потерпілому являється:

 1. а) усунення впливу на організм постраждалого небезпечних і шкідливих факторів;

б) оцінка стану постраждалого;

в) визначення характеру травми, що створює найбільшу загрозу для життя постраждалого та послідовності дій щодо його рятування;

г) виконання заходів щодо рятування постраждалого в порядку терміновості;

д) підтримка основних життєвих функцій потерпілого до прибуття медичного персоналу;

е) виклик швидкої допомоги або лікаря чи здійснення заходів щодо транспортування потерпілого до найближчого лікувального закладу.

Перша медична допомога – це комплекс заходів спрямованих на поновлення або збереження життя та здоров’я потерпілого, яке здійснюється тим, хто знаходиться поряд з потерпілим (взаємодопомога) або самим потерпілим (самодопомога) до прибуття медичних працівників. Від того наскільки вміло і швидко надана перша медична допомога залежить життя потерпілого та успіх наступного лікування. Перша допомога надається при проведенні штучного дихання через кожні 5 сек., а якщо щелепи потерпілого міцно стиснуті, необхідно його робити способом «з рота в ніс». Зовнішній масаж серця проводити розташовуючись збоку від потерпілого, поклавши йому під голову щось з одягу у вигляді маленького валіка і нахилившись зробити два швидких енергійних вдування; натискати на грудину слід різкими поштовхами, так щоб зміщати грудину на 4-5см, проводячи на хвилину 50-60 натискань. У разі появи пульсу під час масажу серця негайно припинити його.

Перша допомога потерпілому:

 1. При отруєннях лугом чи кислотою необхідно дати випити постраждалому 3 склянки води, молоко, або розпушені у воді яєчні білки (12шт. на 1 л холодної води). При отруєннях газами винести постраждалого на свіже повітря, покласти піднявши ноги  та дати понюхати нашатирний спирт і випити велику кількість молока, а при зупинці дихання потрібно приступити до проведення штучного дихання. При харчових отруєння потрібно промити шлунок 3-4 склянками води з рожевим розчином марганцівки та декілька разів повторити. Потім напоїти теплим чаєм, покласти, накривши тепліше до приїзду лікаря, а при порушенні дихання і кругообігу необхідно без гаяння часу приступити до штучного дихання і зовнішнього масажу серця. При укусах змій і отруйних комах відсмоктати отруту з рани (якомога швидше), постійно її спльовуючи, обмежити рухливість постраждалого та дати велику кількість питва (краще гарячого чаю), а на місце набряку «холод»(лід), грілку з холодною водою чи тканину змочену в холодній воді.
 2. При тепловому ударі потерпілого потрібно якомога швидше перенести у прохолодне місце, укласти на спину, підклавши під голову згорток з одягу, зняти або розстібнути одяг, змочити голову і груди холодною водою, покласти лід на голову, в пахвові, підключичні і підколінні області, де зосереджено багато судин. Якщо людина у свідомості, напоїти міцним холодним чаєм, або холодною підсоленою водою.

 

 

 

 

 

             

 

 

 

                     Інженер з охорони праці                                                               В.О.Сорока

 

 

Copyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz