Четвер, 2020-02-27, 01:40:15
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Лохвицьке медичне училище

Орієнтовний перелік питань вступного та повторного інструктажів

з безпеки життєдіяльності для студентів.

 

1.Загальні відомості про Лохвицьке медичне училище.

У комунальному вищому навчальному закладі І рівня акредитації Полтавської обласної ради «Лохвицьке медичне училище» навчається близько ____ студентів та працюють ____ співробітників (з них ____ – жінки).

     Училище має 2 навчальних корпусів.

     Навчальний корпус № 1 знаходиться по вул. Шевченка, ;

     Навчальний корпус № 2 розташований по вул. 60-ччя Жовтня, 2.

                                                 

2.Правила внутрішнього розпорядку Лохвицького медичного училища.

     Навчальні заняття в училищі проводяться за розкладом згідно з навчальним планом і програмами, затвердженими в установленому порядку.

     Навчальний розклад складається на семестр і доводиться до відома студентів не пізніше ніж за 10 днів до початку семестру. Розклад екзаменаційної сесії – за 30 днів до сесії.

     Тривалість академічної години – 45 хвилин. Про початок занять сповіщають два дзвінки: перший подається за дві хвилини до початку академічної години, другий сповіщає про початок занять. По закінченню занять подається один дзвінок. Після закінчення академічної години занять встановлюється перерва тривалістю 5 хвилин, між парами – 10 хвилин.

     Вхід студентів в аудиторію після другого дзвінка забороняється до перерви.

Після початку занять в усіх навчальних і прилеглих до них приміщеннях повинні бути забезпечені тиша та порядок. Недопустимо переривати заняття, заходити і виходити із аудиторії під час занять.

     У приміщеннях училища забороняється:

-ходити в головних уборах;

-голосно розмовляти;

-палити;

-розпивати спиртні напої;

-проводити азартні ігри;

     Порушення навчальної  дисципліни несе за собою застосування заходів дисциплінарного впливу. За     порушення навчальної  дисципліни може бути застосовано один із таких заходів стягнення:

-догана;

-відрахування.

 

3.Правила поведінки в аудиторіях, кабінетах, лабораторіях, на спортмайданчику під час занять.

     Під  час  занять  треба уважно  слухати  викладача, не  заважати  оточуючим. Не відволікатися.  Під  час  заняттям  на  спортмайданчику  виконувати  всі  вказівки  викладача. Самостійно  забороняється  користуватися  спортивним  інвентарем.

 

4.Правила поведінки Лохвицькому медичному училищі  під час перерв перед заняттями та після занять.

             Під час  перерв, перед  заняттями  та  після  занять  в  училищі забороняється бігати,  гучно  розмовляти.  Спілкуватись потрібно  шановано,  спокійно.  Всі  конфліктні  ситуації  вирішувати  в  мирній  формі.

 

5.Правила поведінки на території  Лохвицького медичного училища, перед центральними входами в навчальні корпуси.

     Перед  центральними  входами навчальних корпусів  і  у  всіх  приміщеннях  училища  забороняється  без  погодження  адміністрації,  студентського  профкому  проводити  мітинги,  гучні  збори.  Забороняється  розміщувати  рекламу.

     Перед  центральним  входом  і  у  всіх  приміщеннях  училища  забороняється палити, розпивати спиртні напої.

     Пересуваючись територією училища (у приміщеннях будівель, сходинками навчальних корпусів, гуртожитків, коридорами при вході до корпусів) потрібно бути уважним та обережним, уникати випадкового падіння. Якщо на вулиці наявні опади у вигляді дощу або снігу необхідно бути особливо обережним.

 

6.Правила поведінки при виконанні роботи за компютером.

     При  роботі  за  комп’ютером треба  пам’ятати,  що освітлення  повинно  бути  зліва.  Через  кожні  45  хвилин роботи за комп’ютером потрібно  робити  перерву  5-10  хвилин,  виходячи  з  приміщення.

     Шкідливим є також знаходження в одній і тій самій робочій позі. Час від часу потрібно змінювати робочу позу.

 

7.Основні небезпечні та шкідливі фактори, які виникають під час навчання в училищі.

Основними небезпечними та шкідливими факторами під час навчання є:  зорова  напруга,  нервове  перевантаження,  підвищений  шум,  штучне  освітлення.

 

8.Основні вимоги особистої гігієни та виробничої гігієни та санітарії.

Студент  повинен  бути  охайно  одягненим,  додержуватися  класичного  стилю  одягу.  Не  відволікати  оточуючих  при  навчанні.

Приймати  їжу  дозволяється  тільки в спеціально  відведених  місцях.

Для уникнення потрапляння до організму хвороботворних інфекцій та шкідливих речовин необхідно ретельно мити руки з милом.

 

9.Обставини та причини окремих характерних нещасних, які можуть статися через порушення вимог безпеки.

Загальними факторами та причинами нещасних випадків являються побутові травми (особиста необережність). Щоб їм запобігти треба не бігати  сходами  та дивитись куди ступаєш, взимку, коли слизько, бути уважним і не спішити, бо можливо послизнутись.

На заняттях на стадіоні чи в спортзалі не робити різких рухів та випадів, щоб не потягнути м’язи.

 

10. Пожежна безпека; способи та засоби запобігання пожежам. Поведінка студентів під час пожежі.

     Територію училища, приміщення, будівлі і споруди слід постійно утримувати в чистоті.

     Дороги, проїзди та під’їзди до будівель, а також доступи до пожежного інвентарю та обладнання мають бути завжди вільними.

     На території училища не дозволяється розкладення вогнищ, спалювання сміття.

     В приміщеннях училища паління заборонено. Палити дозволяється лише у спеціально відведених місцях, позначених знаком або написом і обладнаних урнами.

     В будівлях училища не допускається:

-застосовувати з метою опалення нестандартні (саморобні) нагрівальні пристрої;

-використовувати електроплитки, кипятильники, електрочайники, газові плити тощо для приготування їжі за винятком спеціально обладнаних приміщень;

-захаращувати шляхи евакуації;

-обгортати електричні лампи папером, матерією та іншими горючими матеріалами;

-застосовувати для освітлення свічки, гасові лампи і ліхтарі;

-виконувати прибирання приміщень, чищення меблів за допомогою легкозаймистих і горючих рідин та матеріалів;

-залишати без нагляду ввімкнені в мережу комп’ютери, телевізори, радіоприймачі та інші електроприлади;

-зберігати легкозаймисті та горючі рідини, балони з горючими газами;

-користуватись несправними електроприладами та такими, де ушкоджена ізоляція.

     У разі виникнення пожежі у приміщенні аудиторії або кімнаті гуртожитку негайно сповістіть про це адміністрацію училища та пожежну охорону за тел. 901. Якщо запобігти розповсюдженню вогню своїми силами немає змоги  вийдіть з приміщення (аудиторії, кімнати), зачиніть за собою двері, не замикаючи їх на замок та залиште  небезпечну територію та дійте за вказівками адміністрації або пожежної охорони.

     У разі виникнення пожежі ззовні аудиторії або кімнати гуртожитку негайно повідомте про це пожежну охорону за тел. 901 та представників адміністрації. Закрийте вікна, двері аудиторії (кімнати) та залиште будівлю. Якщо коридори та сходові клітки сильно задимлені  і залишити приміщення неможливо, то залишайтесь у аудиторії (кімнаті), відчинивши при цьому всі вікна. Зачинені двері можуть надовго захистити від небезпечної температури. Для того, щоб не отруїтись димом, закрийте щілини змоченими водою рушниками. Намагайтесь за телефоном сповістити адміністрацію про своє місцезнаходження. По прибутті на місце пожежних підрозділів підійдіть до вікна та подайте знак, щоб вам надали допомогу.

    

11. Перша допомога потерпілим. Дії студентів при виникненні нещасного випадку у закладі.

     При ураженні електричним струмом насамперед звільнити потерпілого від дії струму. Вимкнути рубильник або викрутити запобіжники, якщо це неможливо, відтягнути провід сухою палицею або відтягнути потерпілого, використовуючи при цьому підручні ізолюючі засоби: суху мотузку, палку, дошку і т.п.

     При відсутності у потерпілого дихання і пульсу необхідно робити йому штучне дихання і непрямий (зовнішній) масаж серця, звернувши увагу на зіниці. Розширені зіниці свідчать про різке погіршення кровообігу мозку. При такому стані оживлення починати необхідно негайно, після чого викликати швидку медичну допомогу.

     Для надання першої допомоги при пораненні необхідно розкрити індивідуальний пакет, накласти стерильний перев’язочний матеріал, що міститься у ньому на рану і зав’язати її бинтом.

     Якщо індивідуального пакету якимсь чином не буде, то для перев’язки необхідно використати чисту (якщо можливо свіжовипрасувану) носову   хустинку, чисту полотняну ганчірку та інше. На те місце ганчірки, що приходиться безпосередньо на рану, бажано накапати декілька капель настойки йоду, щоб одержати пляму розміром більше рани, а після цього накласти ганчірку на рану. Особливо важливо застосовувати настойку йоду зазначеним чином при забруднених ранах.

     При переломах і вивихах кінцівок необхідно пошкоджену кінцівку укріпити шиною, фанерною пластинкою, палицею, картоном або іншим подібним предметом. Пошкоджену руку    можна підвісити за допомогою перев’язки або хустки до шиї або прибинтувати до тулуба.

     При передбачуваному переломі черепа (несвідомий стан після удару голови, кровотеча з вух або роту) необхідно прикласти до голови холодний предмет (грілку з льодом або снігом, чи холодною водою) або зробити холодну примочку.

     При підозрі на перелом хребта необхідно потерпілого покласти на дошку, не підіймаючи його, чи повернути потерпілого на живіт обличчям униз, наглядаючи при цьому, щоб тулуб не перегинався, з метою уникнення ушкодження спинного мозку.

     При переломі ребер, ознакою якого є біль при диханні, кашлі, чханні і рухах необхідно туго забинтувати груди чи стягнути їх рушником під час видиху.

     При попаданні кислоти або лугу на шкіру, ушкодженні ділянки необхідно ретельно промити цівкою води на протязі 15-20 хвилин, після цього пошкоджену кислотою поверхню обмити 5%- ним розчином питної соди, а обпечену лугом – 3% ним розчином борної кислоти або розчином оцтової кислоти.

     При попаданні на слизову оболонку очей кислоти або лугу  необхідно очі ретельно промити цівкою води протягом 15-20 хвилин, після цього промити 2% ним розчином питної соди, а при поражені очей лугом 2% розчином борної кислоти.

     При опіках порожнини рота лугом необхідно полоскати 3% розчином оцтової кислоти або 3% розчином борної кислоти, при опіках кислотою – 5% ним розчином питної соди.

     При попаданні кислоти в дихальні шляхи необхідно дихати розпиленим за допомогою пульверизатора 10% розчином питної соди, при попаданні лугу – розпиленим 3% розчином оцтової кислоти.

     При опіках вогнем, парою, гарячими предметами не слід змочувати обпечене місце водою, ні в якому разі не можна відкривати пузирі, які утворюються, та перев’язувати опіки бинтом.

     При опіках першого ступеня (почервоніння) обпечене місце обробляють ватою, змоченою етиловим спиртом.

     При опіках другого ступеня (пухирі) обпечене місце обробляють спиртом, 3% ним марганцевим розчином або 5% ним розчином таніну.

     При опіках третього ступеня (зруйнування шкіряної тканини) накривають рану стерильною пов’язкою та викликають лікаря.

     При опіку очей електричною дугою необхідно робити холодні примочки розчином борної кислоти.

     Перша допомога при кровотечі:

для того, щоб зупинити кровотечу, необхідно:

-підняти поранену кінцівку вверх;

-кровоточиву рану закрити перев’язочним матеріалом (із пакета), складеним у клубочок,   придавити її зверху,  не торкаючись самої рани, потримати на протязі 4-5 хвилин; якщо кровотеча зупинилася, то не знімаючи накладеного матеріалу, поверх нього покласти ще одну подушечку з іншого пакета чи кусок вати і забинтувати поранене місце ( з деяким натиском).

     При сильній кровотечі, яку не можна зупинити пов’язкою, застосовується здавлювання кровоносних судин, які живлять поранену область, при допомозі згинання кінцівок  в суглобах, а також пальцями, джгутом   або закруткою; при великій кровотечі необхідно терміново викликати лікаря.

 

12. Правила поведінки під час екскурсій, прогулянок, літніх та зимових канікул.

     Під  час  екскурсій  слідкувати  за  екскурсоводом,  не  порушувати  маршруту. При  зникненні  на  тривалий  час  когось  з  оточуючих  треба  одразу  організувати  пошуки,  при  необхідності  звернутись  до  міліції.

     Під  час  літніх  та  зимових канікул  і  прогулянок потрібно пам’ятати  про  особисту  безпеку.

 

13. Правила дорожнього руху.

         Прямуючи  до  училища  студент  повинен  виконувати  правила  дорожнього  руху  для  пішоходів.  Пам’ятати,  що  проїзна  частина  призначена  для  руху  транспорту  та,  що  лише  в  виняткових  випадках  (відсутні  тротуари,  узбіччя,  пішохідні доріжки) пішоходам  дозволяється  йти  по  краю проїзної  частини  в  один  ряд,  причому  населеними  пунктами  рухатись  необхідно  назустріч  транспортному  потоку – по  лівий  стороні  дороги..

       При   необхідності  пересікти  проїзну  частину  в  непозначеному  для  переході  місці,  необхідно  потурбуватись  про  свою  безпеку.

        Виходити  та  входити  в автобус дозволяється   тільки  після  повної  зупинки  транспорту.  Стоячий  автобус,  та  інший  нерейковий  транспорт – необхідно  обходити  позаду.

 

14. Правила поведінки при відпочинку на воді, у лісі та в побуті.

     Купатися в природних водоймищах дозволяється тільки в спеціально відведених і обладнаних місцях. Бажано, щоб дно в місці для купання було рівним, піщаним або дрібногальковим і очищеним від корчів, каміння, водовертів, металевих та інших небезпечних предметів. Бажано також, щоб в місці купання було не дуже глибоко, а також швидкість руху течії не перевищувала 0,3 м/с. Оптимальною погодою для купання вважається безвітряна сонячна погода з температурою повітря 22º С і води 18º С.

     Під час купання не дозволяється штовхати один одного у воду, сідати один на одного та хапати за руки і ноги. Забороняється заходити в воду при несприятливих метеорологічних умовах (сильний вітер, круті хвилі, низька температура води і повітря, а також погана прозорість води).

Не зловживати сонцем. Тривале перебування під прямим промінням з непокритою головою може спричинити сонячний удар.

Не допускати переохолодження в воді. Чим прохолодніша вода, тим менше має бути пауз, а більше енергійних рухів. 

Перебуваючи в лісі не заходьте далеко, щоб не заблукати. Завжди дивіться, чи не відстав хтось від колективу. Не можна лізти на дерева і не ламати гілки стоячи під ними, щоб уникнути травми. Гілки для багаття краще збирати на землі. В лісі не збирати невідомі гриби, чи ті в яких не впевнені. При відпочинку в лісі треба пам’ятати, що після себе треба прибрати сміття та залити водою залишки від багаття. 

Перебуваючи вдома, перед виходом з помешкання, треба перевірити чи вимкнене світло та електроприлади. Не залишати без нагляду включеними побутові газові плити.        

 

 

 

 

Інженер з  охорони праці                                                        Сорока В.О.

            

Copyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz